Prezentacja Drużyny

Główny Sponsor

Sponsor Techniczny

Współpraca

W miniona sobotę zakończyliśmy rywalizację półfinałową. Przeciwnikiem BlueSoft Mazovii w półfinale była Drużyna UKŻPS Kościan- mistrz grupy I. Aby znaleźć się w finałowej piątce, należało wygrać trzy spotkania. BlueSoft Mazovia Warszawa po raz pierwszy w historii znalazła się w grze o najwyższe cele. Już dziś wiadomo że turniej finałowy odbędzie się w dniach 24-28 maja, a pewnymi przeciwnikami są: UKS Jedynka Tarnów, UNI ECO Opole oraz PLKS Pszczyna. Piątego finalistę wyłonią mecze pomiędzy naszymi dobrymi znajomymi- AZS AWF Warszawa a Szóstką Mielec. Wiemy również ze w pierwszej lidze są dwa miejsca dla Beniaminków, oraz jedno po fuzjii Proximy z Atomem. Już za trzy tygodnie dowiemy się kto dołączy do zaplecza ekstraklasy!


BlueSoft Mazovia tym razem w 10 Zawodniczek podjęła walkę w sobotnim spotkaniu. Niestety, poprzez niedogadanie się władz PZPS oraz Akademickich rozgrywek, nałożył się termin finału AMP z półfinałem o wejście do II ligi. Trudno uznać wyższość finału AMP nad wydarzeniem półfinałowym.. Kosztem wielu Zawodniczek klubowych- które cały sezon poświęcają swoje zdrowie aby grać o najwyższe cele, Uczelnie wyższe starają o punkty w rangingu Szkół Wyższych. Absolutnym skandalem jest powyższa sytuacja. Zawodniczki, chcąc często „zarobić” na stypendium sportowe ( które za granie w II lidze z tyt. Uczelni im się nie należy), poświęcają swoje zdrowie ciągnąc sezon uczelniany. Dobiegający sezon 2016/17 dla II ligi, jest wyjątkowo długi i najdłuższy ze wszystkich rozgrywek w Polsce. Trenujemy o miesiąc dłużej, co przekłada się na ogromne obciążenia na Zawodniczkach. Kluby zainwestowały spory budżet, aby dobrnąć do finałowej fazy rozgrywek. Niestety Zawodniczki stawiane są między młotem a kowadłem, i najczęściej poświęcają swoje zdrowie, aby zagrać w obu rozgrywkach. Tylko co, jeśli dojdzie do kontuzji? W którym momencie Uczelnia, dołoży wszelkich starań na przywrócenie zdrowia Zawodniczce? Na całe szczęście tym razem nic takiego nie miało miejsca i nasze studentki przywiozły medale AMP oraz wywalczyć finał... Ale poddaję pod dyskusję budowę terminarza przed władze PZPS i AMP. W tym momencie, wszyscy stoją przed wyborem mniejszego zła. Tylko czy to musi się odbywać kosztem Zawodniczek?
Wracając do sobotniego meczu. Pierwszy set, bez najmniejszego zaskoczenia. Prezentujemy mocną zagrywkę i szybko wychodzimy na kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo skutecznie gra Renata Biała, która kończy wiele ataków przebijając się nieraz przez bardzo wysoki blok. Wynik pierwszego seta łudząco podobny do tych z ub. Tygodnia. 25-19 i wszystko wskazuje na to że mecz potoczy się podobnie.
Nic bardziej mylnego. W drugiej odsłonie, Przeciwniczki rozpoczynają bardzo mocna zagrywką, co sprawa nam ogromne kłopoty z przyjęciem. Wynik na tablicy pokazuje 4:14 a my nie potrafimy znaleźć sposobu na fenomenalnie zagrywający zespół Kościana. Momentami podrywamy się do walki, ale niestety oddajemy drugą partię 18:25.
Trzeci set, to powrót z dalekiej podróży. Mazovia nabrała wiatru w żagle i znów prezentujemy świetna zagrywkę oraz atak. Przeciwniczki nie mają za dużo do powiedzenia w tej partii. Wynik 25:19
Chciałoby się zagrać tak set czwarty. Ale znów, jakby zaczarowane, nie potrafimy przyjąć zagrywki. Popełniamy kilka bardzo dotkliwych błędów. Trener Ślusarczyk próbuje zmian, ale na nic starania, Kościan walczy do konca i pokonuje nas 21:25.
A jednak piąty set..
Emocje sięgają zenitu gdy na zagrywkę wchodzi Ania Piątek i zdobywa 3 punkty! Do połowy seta, wala była punkt za punkt, ale po zmianie półów ( powrocie na naszą szczęśliwą), zdobywamy serię punktów! Mazovia nie odda już wygranej! Jest, atak Natalki Bielińskiej i mamy to! Dziewczyny tańczą taniec radości a my cieszymy się z historycznego awansu do finału o wejście do 1 ligi!
Autorkami tego historycznego dla Klubu zwycięstwa są:
Agata Antosiak, Agnieszka Banasiak, Reata Biała, Natalia Bielińska, Klaudia Kucharska, Agnieszka Kowal, Marcelina Nowak, Anna Piątek, Karina Pinchuk, Aneta Pietrzyńska, Małgorzata Ruszel, Oliwia Sieradzka
Oraz sztab szkoleniowy:
Jakub Ślusarczyk, Bartek Łyczakowski, Magda Ślusarczyk
Dziękujemy wszystkim Kibicom za wsparcie przez zały sezon! Teraz trzymajcie kciuki przed tv !
Na resztę podziękowań przyjdzie jeszcze czas.. ta historia jeszcze nie jest skończona..
Najbliższe dwa tygodnie, BlueSoft Mazovia spędzi na szykowaniu taktyki, eliminacji błędów własnych i wzmocnieniu pewnych elementów gry.
Trzymajcie kciuki za finał!!!
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

#bluesoft #jatomi #zakochajsiewwarszawiesportowej #mazovia #kolibernadruki #syntex #sylveco #holiday

foto: Marcin Selerski
Tekst; MŚ

PS. Fotorelacja już wkrótce

Dla Kibiców

Wszystkich kibiców zapraszamy na nasze mecze. Gramy w SP175 ul. Trzech budrysów 32 Warszawa.

Dla Rodziców

Mazovia KIDS!!!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku szkolnym na zajęcia z siatkówki, które odbywają się w każdą środę o godzinie 17 30 w szkole podstawowej nr 175 na ul. Trzech Budrysów 32!
Zajęcia prowadzi trener Magda Turek.
Dużo zabawy, dużo ruchu a wszystko w piekielnie fajnej atmosferze!
ZAPRASZAMY!
kontakt: 518136019
w ramach przypomnienia fajnen zabawy :
http://vimeo.com/72129867